سفر نامه از سرزمینی کوچک در دل خلیج تا همیشه فارس

دوشنبه 14 شهریور 1390 ساعت 22:14

بعد از رسیدن به تهران و مرتب کردن وسایل اومدم شرح کوتاهی از سفرم نوشتم که بعد از کلی زحمت همش به باد فنا رفت. این خیلی خلاصه تر از اون چیزیه که اول نوشته بودم ...

 

دوشنبه ساعت 5:20 تهران رو به مقصد دبی ترک کردیم و تقریبا 9 بود که در هتل مستقر شدیمبا اینکه تمام مراکز دیدنی و تفریحی و حتی تاکسی ها به شدت خنک بود ، طوری که تا مرز قندیل بستن پیش میرفتیم ، اما هوای گرمش توی ذوق میزد .

نکته جالب این سرزمین (هیچ جوره دلم نمیخواد بهش بگم کشور ! ) تلاش فراوانشون برای پیشرفت بود . از همه جای شهر برجهای آنچنانی سر به فلک کشیده بودند . برجهایی که شاید توی ایران با این همه وسعت ، انگشت شمار هستند  . ایستگاههای متروی غول آسا ، نور پردازی های دیدنی در سراسر منطقه، به حق خیره کننده بود .

رقص آبی که در نزدیکی دبی مال اجرا شد ،  بی نظیر ترین بخش این سفر بود . یعنی محاله کسی بره دبی ولی این رقص زیبا رو نبینه . ازش فیلم گرفتم ولی متاسفانه 5 دقیقه و 30 ثانیه است و حجمش بالاست .

 تکریم مشتری از سوی خدمه هتل جالب بود . با یک تذکر کوچیک نوع غذا و میزانش به سبک و سلیقه ات تغییر میکرد حتی فرهنگسازیشون برای عبور پیاده ها و احترامی که راننده ها براشون قائل بودند ، باعث میشد گاه و بی گاه برای فرهنگ ضعیفمون آه بکشیم .

با توجه به شرایط خاص منطقه ، مهاجرین زیادی از خاوردور اونجا ساکن هستند و اکثرا به عنوان فروشنده و یا گارسون مشغول به کارند .

یعنی تمام حسرتم این بود که اون خاک به این کوچکی ، این همه توریست داره و اونوقت ایران ما با این وسعت و تاریخ نصف اون میزان هم توریست نداره .

درسته که بی عیب و نقص نبود اما با همه کم و کاستهاش  سفر خوبی بود و به یک بار دیدنش می ارزید .

و البته استقبالشون از ماه رمضان به شدت قابل توجه بوداگر دوست داشتید چندتا از عکسهایی که گرفتم رو در ادامه مطلب ببینید و البته قبلش از کیفیت بسیار پایینش عذر میخوام . مجبور شدم حجمش رو به شدت کم کنم تا برای دهمین بار ارور نده !

محوطه طاووسها

به ندرت کسی رو به این بخش راه میدن !مدینه الجمیرا

معماری این بنا توسط دختری یزدی انجام شده . دریاچه و بازارچه از جاذبه هاشه .
ورودی


انواع و اقسام قلیونها که مورد توجه ایرانیها بود !

عاشق شتر بودند ، حالا در هر سبک و اندازه ! اصلا یه جورایی نمادشون بود !


دریاچه و محوطه بیرونی


ابن بطوطه


پاساژ بینهایت بزرگی که طراح از تمام کشورهایی که در مسیر راه ابریشم بودند ، معماری با سبک و نام همان کشور به کار برده بود .چینهند
ایرانمقبره نمادین حافظ

امارت المال

پاساژ شیک و البته کمی گران (!) ، که انواع و اقسام رستورانها رو میشد توش پیدا کرد .

این هم یک پیست اسکی مجهز در دل کویر !!و حسن ختام این سفر ...
خلیج تا همیشه فارس ...

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo